back to top
NaslovnicaSportFENERBAHČE NA PUTU KA FINALU: Nevjerojatni Kalates srušio snove Monaku! Gudurić eliminisao...

FENERBAHČE NA PUTU KA FINALU: Nevjerojatni Kalates srušio snove Monaku! Gudurić eliminisao Sašu Obradovića!

Košarkaši Fenerbahčea su se plasirali na fajnal for Evrolige nakon pobede protiv Monaka rezultatom 80:79 u majstorici odigranoj u Kneževini.

Nakon 40 minuta igre bilo je 70:70. Imao je Okobo šut za pobedu, ali lopta nije ušla, te se otišlo u produžetak.

Sve što košarka može da ponudi smo videli u ovom meču, a i u celoj seriji.. Ekipe su se 14 puta smenjivale u vođstvu, a na kraju su izabranici Šarunasa Jasikevičijusa na krilima Nika Kalatesa imali više sreće i znanja.

Vodili su domaći u produžetku 77:74, na minut do kraja, a onda je Kalates pogodio neverovatnu trojku za izjednačenje.

Džejms je pogodio flouter, a Kalates odgovorio novom trojkom za 79:80.

Imao je Monako napad za pobedu, Okobo je izgubio loptu, igrači su se bacili na parket, a svirana je mrtva lopta na 2,5 sekundi do kraja.

Na podbacivanju su skakali Papajanis i Dialo, Grk je nadskočio nižeg protivnika i to je bilo sve što smo videli na ovom meču.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je heroj Kalates koji je postigao 14 poena, koliko je postigao i Vilbekin. Reprezentativac Srbije Marko Gudurić dodao je 10 poena.

Majk Džejms je postigao 20 poena u poraženom timu, a pratili su ga Moteijunas i Okobo sa 16 odnosno 15 poena.

Ovo je prvi put nakon 19 odigranih majstorica u elitnom takmičenju da su gosti uspeli da pobede u majstorici.

Protivnik Fenerbahčeu u polufinalu u Berlinu biće Panatinaikos!