MLADIĆ I MALOLJETNIK PREMILI POZNANIKA (60) U BAČKOM GRADIŠTU: Podignuta optužnica za ubistvo iz juna mjeseca.

Date:

Više javno tužilaštvo u Zrenjaninu podiglo je optužnicu protiv R. P. (28) iz Bačkog Gradišta, optuženog za ubistvo svog sugrađanina T. B. (60).

Optužnica je potvrđena od strane Višeg suda u Zrenjaninu, ali još uvijek nije postala pravosnažna, kako su naveli iz zrenjaninskog Višeg javnog tužilaštva. Okrivljenom, koji se od trenutka hapšenja nalazi u pritvoru, stavlja se na teret krivično djelo ubistva u saizvršilaštvu.

Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Bečeju su uhapsili R. P. zajedno sa jednim sedamnaestogodišnjakom zbog sumnje da su 20. juna u Bačkom Gradištu, koristeći fizičku silu, usmrtili šezdesetogodišnjeg muškarca. R. P. je tada podvrgnut zadržavanju do 48 sati i priveden višem javnom tužiocu u Zrenjaninu, dok je maloletnik priveden nadležnom sudiji za maloletnike.

U Višem javnom tužilaštvu u Zrenjaninu ističu da se, prema zakonu, ne može objaviti tok krivičnog postupka protiv maloletnika bez odobrenja suda, niti odluke donete u tom postupku.

Poslije tragedije, stanovnici Bačkog Gradišta su ispričali da su tog dana vidjeli T. B. zajedno sa R. P. i sedamnaestogodišnjakom. Poznanici stradalog čovjeka su naveli da je bio dobar i vrijedan, kao i da u Bačkom Gradištu nema nikoga ko ga ne poznaje.

Prema riječima svjedoka, T. B. je svima pomagao i nikada nije bježao od posla. Jedan sagovornik je dodao da T. B. nije rođen u Bačkom Gradištu, već se doselio u ovo mirno vojvođansko selo nakon razvoda. Prije toga, kako je rekla komšinica ubijenog, živio je u Bečeju, a poreklom je iz Uroševca.

(Kurir.rs – Dnevnik.rs)

 BONUS VIDEO

06:17
“KADA ŽENA DOBIJE ŠAMAR, VEĆ JE KASNO! NASILJE JE POČELO MNOGO RANIJE” Maja Jovanović: Nasilnici koriste ovu grešku svojih žrtava Izvor: Kurir televizija 

01:54
NATAŠI UGINUO PAS OD TROVANJA TOKOM ŠETNJE: Posle deset sekundi krenula joj pena na usta! Šokantno nasilje nad životinjama Izvor: Kurir televizija 

01:35
NASILJE ĆE SE UMNOŽAVATI JER NIŠTA NE RADIMO! Pedagog Nataša Andonovski pesimista po pitanju iskorenjivanja problema Izvor: Kurir TV 

Izvor: Kurir.rs/MojaTV.rs

Najnovije vesti