Policija u Baru je podnela krivičnu prijavu protiv Z. D. (53) zbog zloupotrebe službenog položaja.
Kako objašnjavaju iz policije, sumnja se da je Z. D. kao zaposleni na radnom mestu šefa smene operativnog dežurstva u Stanici policije Odeljenja bezbednosti Bar, bez obzira na raspored smena u Stanici policije neovlašćeno zaustavio i kontrolisao vozača, kazahtanskog državljanina i saopštio da je učinio prekršaj u saobraćaju, nakon čega je od njega, uz obećanje da će ga osloboditi od kazne, uzeo novac.
“Preduzetim sveobuhvatnim istražnim merama i radnjama od strane policijskih službenika, a u saradnji sa postupajućim tužiocem ustanovljeno je da je Z. D. u više navrata, tokom januara, februara i marta 2025. godine na staničnom području Odeljenja bezbednosti Bar, u zvanju stariji policijski narednik, obavljajući poslove šefa smene operativnog dežurstva, mimo dnevnog rasporeda službi u toku, i van radnog vremena, u uniformi, neovlašćeno vršio kontrolu saobraćaja, tako što je birajući da kontroliše vozila sa stranim registarskim oznakama, fingirao postojanje saobraćajnog prekršaja, da bi potom neovlašćeno od vozača uzimao novac kako bi ga navodno oslobodio od procesuiranja”, navode iz policije.
Uprava policije, kao organ za sprovođenje zakona će neselektivno i bez izuzetka, odlučno i transparentno preduzimati mere i radnje na identifikaciji i sankcionisanju nezakonitog delovanja policijskih službenika koji svojim ponašanjem štete ugledu policije i umanjuju poverenje građana u instituciju.
(Kurir.rs/Adria.tv)