back to top
NaslovnicaAlo.rs Srbija je ušla angažovano u meč, a "orlovi"...

Srbija je ušla angažovano u meč, a “orlovi” su poveli već u sedmom minutu. Lazar Samardžić je izveo slobodan udarac, a Milinković-Savić je pogodio mrežu domaćeg tima.

Srbija je u 11. minutu imala priliku da povede 2:0, ali Aleksandar Mitrović nije iskoristio penal. Golman kiparske reprezentacije Žoel Mol zaustavio je udarac srpskog reprezentativca.

Fudbaleri Srbije su imali više od igre do kraja prvog poluvremena, ali promene rezultata nije bilo. Kapiten reprezentacije Srbije Dušan Tadić ušao je u igru na startu drugog poluvremena umesto Samardžića.

Srbija

Tadić je večeras oborio rekord po broju nastupa u nacionalnoj selekciji, pošto je na meču sa Kiprom zaigrao 106. put u dresu Srbije. On je na večnoj listi prestigao je Branislava Ivanovića, koji je odigrao 105 utakmica u dresu nacionalnog tima.

Fudbaleri Kipra su zaigrali angažovanije u drugom poluvremenu, a domaći fudbaleri su u 64. minutu propustili priliku da izjednače, pošto je Joanis Pitas pogodio stativu. Anderson Koreja nije uspeo u nastavku akcije da zatrese mrežu Srbije. Fudbaler Partizana Samed Baždar debitovao je za selekciju Srbije, pošto je u 76. minutu zamenio Sergeja Milinković-Savića. Srbija je prvu veliku šansu u drugom poluvremenu imala u 87. minutu. Luka Jović je pokušao da pogodi donji levi ugao domaćeg tima, ali je bio neprecizan.

Fudbal

Novu priliku za “orlove” imao je Mijat Gaćinović tri minuta kasnije, ali je golman Kipra zaustavio njegov udarac. Domaći fudbaleri su u narednom napadu imali veliku šansu da izjednače. Kiparski reprezentativac Kostas Pileas je bio sam ispred Predraga Rajkovića, ali je golman Srbije odlično intervenisao. Srbija je uspela da sačuva vođstvo od 1:0 i da dođe do pobede.

KIPAR – SRBIJA 0:1 (0:1)

Sergej Milinković Savić u 7. minutu za Srbiju

Stadion: AEK arena, Sudija: Marko di Belo (Italija)

KIPAR: Mol – Karo (od 4. Kiprijanu), Gogić, Laifis – Andreu, Kirijaku, Kusulos, Koreja – Loizu, Pitas, Haralambos.

SRBIJA: Rajković – Milenković, Mašović, Babić – Živković (od 46. Tadić), Mijailović, Lukić (od 46. Jović), Kostić – Samardžić, S. Milinković-Savić – Mitrović.

KRAJ!

90. minut – Četiri minuta nadoknade.

89. minut – Rajković brani udarac Kiprana i čuva vođstvo Srbiji. Pre toga šansu je imao Gaćinović, ali je oprezan bio golman domaćih.

87. minut – Jović je bio u dobroj prilici, ali njegov udarac ide pored gola.

80. minut – Koreja dobija žuti karton nakon oštrog starta.

65. minut – Stativa! Dve velike prilike za Kiprane. Prvo su pogodili stativu preko Pitasa, a onda Gogić ostaje kratak i ne uspeva da skrene loptu u mrežu!

56. minut – Mašović prekida kontru Kiprana povlačenjem za dres i dobija žuti karton.

50. minut – Prilika za Filipa Kostića koji pogađa spoljni deo mreže.

46. minut – Drugo poluvreme počinje na istorijski način. Dušan Tadić je upravo postao fudbaler sa najviše nastupa u dresu Srbije! Zamenio je Aleksandra Živkovića na terenu. Još jedna promena u taboru “orlova” je izlazak Saše Lukića i ulazak Luke Jovića.

POLUVREME!

30. minut – Nakon gola Srbije prilično nezanimljiv meč u nastavku. Bez pravih prilika na obe strane.

11. minut – Brani Mol udarac Aleksandra Mitrovića! Ostaje 0:1!

10. minut – Penal za Srbiju! Rukom je igrao Laifis i sudija nije imao dilemu!

7. minut – GOOOOOL! Samardžić je iskoristio neopreznost odbrane domaćih, proigrao Milinković Savića koji menja rezultat!

The birth of the Laki-Sergej connection. 💪🏼

Laki just won us a penalty as well. Good start. pic.twitter.com/v84f3VSzNB

4. minut – Povredio se Kipranin Karo i moraće van terena, umesto njega u igri je Kiprijanu.